SAMI-X PRO

SAMI-X PRO (dříve známý jako Kapap Concept)

SAMI-X PRO znamená profesionální ozbrojené nebo neozbrojené řešení situací a scénářů. Program školení SAMI-X PRO byl vyvinut speciálně pro ozbrojené složky jako jsou policie, armáda, bezpečnostní a vládní agentury a ozbrojené civilisty.

Hlavním zaměřením tohoto odborného výcviku je rozvoj technických dovedností v manipulaci se zbraněmi (ochrana zbraně, taktický přístup, týmová práce, manipulace se zbraněmi a puškami atp.). Dále dovednosti v manipulaci s obuškem (teleskopický obušek, tonfa), obrana proti útokům nožů, obrana proti ozbrojeným hrozbám, řešení situací při braní rukojmích, kontrolní a přepravní techniky, boj na zemi (přemožení a kontrola útočníka s přihlédnutím k vlastnímu vybavení a oděvu), výcvik různých scénářů, protistresový výcvik a ochrana a zabezpečení budov nebo prostor.SAMI-X PRO

Bohužel se často stává, že se tento systém zaměňuje s KRAV MAGA KAPAP, která absolutně nesouvisí s organizací SAMI Combat Systems, včele s mistrem Peterem Weckaufem. Snad proto jeho systém Kapap Concept byl i z tohoto důvodu přejmenován na SAMI-X PRO.

CÍLOVÉ SKUPINY

V našich kurzech a seminářích vyučujeme ozbrojené složky, kandidáty na instruktory a civilisty relevantní pro jejich povolání nebo prostředí.

Policie
Justiční
Válečný
Vládní agentury
Bezpečnostní personál
Ozbrojení civilisté
Instruktoři sebeobrany

NAŠE CÍLE

Pouze řádně vyškolený personál je schopen profesionálně a náležitě vykonávat své povinnosti za obtížných nebo ohrožujících okolností (např. útok, zastrašování, verbální napadání).

OBSAH KURZŮ

Základy konceptu SAMI-X PRO
Tréninkové metody
Metody výuky
Taktický výcvik pro armádu, policii, bezpečnostní personál, ozbrojené civilisty
Neozbrojený boj
Ozbrojený boj (ruční zbraň, puška, nůž, hůl/obušek, opasek, pepřový sprej, tonfa, improvizované zbraně)
Manipulace se zbraní
Zbraňová taktika
Ochrana zbraní
Zadržení zbraně
Obrana zbraní
Obrana se zbraněmi
Ozbrojení únosci rukojmích
Boj o zbraň
Kontrolní techniky
Nácvik stresu a agrese
Trénink dovedností
Týmový trénink
A mnohem víc …

 

Certifikace: 

hl. instructor Petr Zahrádecký, level 1 / Instructor – Representative