Axe Fighting Concept

Axe Fighting Concept neboli Koncept boje se sekerou …..

Koncept boje se sekerou nebo tomahawkem je propracovaný systém boje zblízka, který se primárně zaměřuje právě na tuto zbraň. Jak již název napovídá, je to systém zaměřený na ozbrojený boj, jehož předlohou jsou dávní Vikingové, však tento jedinečný bojový systém vyniká svými moderními výcvikovými metodami, principy a technikami.

Na celém světě není k dispozici žádné ucelené a strukturované bojové umění pro tuto zbraň, a tak v SAMI Combat Systems nejvyšší představitelé vytvořili zcela nový koncept boje. Ačkoliv to trvalo nějaký ten čas, nakonec vznikl systém, který je velice moderní a vysoce účinný. Výchozím bodem pro tvorbu tohoto konceptu bylo zahrnout různé styly se zbraněmi, jejich zvláštnosti, způsoby zacházení a zjistit silné a slabé stránky. Tento druh analýzy umožňuje vysoce zajímavý systém na mimořádně vysoké úrovni dovedností.

Není to o tom, že budete u sebe za opaskem na ulici nosit sekeru nebo tomahawk a s ním se budete bránit a vrhat ho po lidech jako moderní „Viking“. Je to pouze o tom cvičit jiným způsobem, nabírat nové zkušenosti a znalosti z jiné oblasti, zdokonalovat sebe sama, učit se novým pohybům, rozšiřovat staré severské válečnické umění.

Dnes je Axe and Tomahawk Fighting Concept nezávislým bojovým systémem, který se výhradně vyučuje ve školách SAMI Combat Systems. V současné době náš instruktor Petr Zahrádecký úspěšně zakončil zkoušku na LEVEL 1 – INSTRUCTOR Study Group Leader a je tedy oprávněn vyučovat tento koncept boje studenty v naší škole.

[wpdevart_youtube caption=““ align=“center“]7s8bw-12fws[/wpdevart_youtube]

Certifikace: 

hl. instructor Petr Zahrádecký, level Study Group Leader